Havárky

Za pět dvanáct:
Zachraňujeme
historické budovy

Provádíme havarijní a běžné lokální opravy fasád při rekonstrukcích historických budov i výškové práce v Praze a celých středních Čechách. Pomůžeme vám, když potřebujete rychle zacelit prasklinu na fasádě, doplnit chybějící střešní krytinu, zastavit zatékání do domu, nebo když začnou opadávat kusy balkonu či římsy. V rámci zabezpečení nabízíme opravu a zajištění do pár dnů a v případě závažných defektů představujících ohrožení na životě také rychlé zasíťování.

„Oliver Braun s.r.o. je nejlepší firma, se kterou jsem kdy spolupracoval. Jejich práce je skvělá a jejich tým je profesionální a přátelský.“

Jan Novák
Majitel, ABC Company
Krok za krokem

Jak budeme postupovat

  1. Zavolejte na číslo +420 774 916 456 a popište nám situaci. 
  2. Pošleme za vámi odborníka, který vyhodnotí stav budovy
    a navrhne další kroky.
  3. Bezpečnost na prvním místě – rychle zajistíme zábor objektu.
  4. V závislosti na stavu terénu přistavíme vysokozdvižnou plošinu nebo provedeme výškové práce na laně.
  5. Opravíme nebo zajistíme římsy, balkony, štukatury či plochy omítek.
Havarijním scénářům a případným úrazům je nejlepší předcházet. Napište nám e-mail na info@oliverbraun.cz
a společně naplánujeme termín kontroly fasády a doporučíme další kroky k záchraně vaší historické budovy.

FAQ

Nejčastěji kladené dotazy k havarijním opravám fasád.

Jak rychle můžeme začít s opravou, aby padající fasáda nikoho nezranila?

Záleží na stavu fasády / střechy / stropu, aktuální vytíženosti našich štukatérů a druhu zásahu, který havárka vyžaduje – jestli například potřebujete i výškové práce. Pokud jde o opravdu urgentní situaci, můžeme začít s opravou v řádu dnů. Pokud není situace úplně kritická a nikoho neohrožuje, začneme v řádu pár týdnů. 

Jaké metody a materiály používáme, abychom zachovali autenticitu a historickou hodnotu budovy?

Používáme zpravidla reverzibilní materiály, které se dají v budoucnu odstranit bez dalšího poškození objektu. To jsou materiály na vápenné bázi. 

Bude fasáda po opravě vypadat úplně stejně jako před poškozením?

Nebude. Ale z dobrého důvodu. Můžeme odstranit uvolněné kusy štukatur a jiných fasádních prvků hrozících zřícením, ale obvykle je již nedoplňujeme. Otevřené místo fasády totiž přehodíme maltou, aby do konstrukce nezatékala voda a materiál nedegradoval ještě rychleji. Při těchto akutních zásazích nemůžeme garantovat původní podobu 1:1. Jsme také limitováni tím, že na těchto fasádách obvykle není lešení, a proto zasahujeme z vysokozdvižné plošiny. Havarijní zásah je často jen zajištění toho nejnutnějšího před komplexní opravou. Pokud si přejete naplánovat standardní kompletní štukatérskou rekonstrukci, domluvíme se, jak můžeme postupovat dál.

Jaké jsou možnosti financování nebo dotací pro havarijní opravy historických budov?

U akutních zásahů o dotaci zažádat nejspíš nestihnete. Je ale možné zpracovat dokumentaci k havarijnímu zásahu, připojit ji k průzkumu a na jejím základě žádat o dotaci na komplexní opravu.

Jak přistupujeme k prevenci dalších nehod a zajištění stability konstrukce?

Z vysokozdvižné plošiny odstraníme jakékoli fasádní prvky hrozící zřícením. Zkontrolujeme také stav ostatních částí fasády a vyhodnotíme, zda není nutný rozsáhlejší zásah. Otevřené místo na fasádě poté přehodíme maltou. Pokud je zde nebezpečí dalšího odpadávání, část fasády necháme zasíťovat, abychom ochránili kolemjdoucí před případným úrazem.

Jak probíhá koordinace s úřady pro ochranu památek?

Ověříme, jestli je objekt zapsán jako kulturní památka, národní kulturní památka nebo jestli se nachází v památkové rezervaci či zóně. Pokud si nejsme jisti, kontaktujeme Národní památkový ústav (NPÚ) nebo místní památkový úřad.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku?
Napište nám e-mail na info@oliverbraun.cz

Rychlý kontakt při havárii fasády

Volejte na číslo +420 774 916 456 a popište nám situaci.